Bombonierki reklamowe niczym małe dzieła sztuki

Bombonierki reklamowe
Bombonierki reklamowe

Bombonierka stanowi bardzo dobry pomysł na prezent dla przełożonego czy kluczowego klienta. Tego typu słodkości prezentują się niezwykle efektownie i zachwycają swoimi niebanalnymi smakami. Wszystko to sprawia, że sprostają one oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających słodkości. Bombonierki w swoim wnętrzu kryć mogą między innymi praliny, czyli luksusowe czekoladki produkowane z najwyższej jakości składników. Jaka jest historia tych łakoci i czym charakteryzują się takie słodycze? Odpowiedź – poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!Jak powstały pierwsze bombonierki reklamowe kryjące w swoim wnętrzu słodycze? Historii jest kilka. Jedna z nich głosi, że w XVII wieku, na dworze Ludwika XIV, tamtejszy szef kuchni zdecydował się przygotować wyjątkowe słodkości na cześć marszałka hrabiego du Plessis Praslin i nazwać wynalazek jego nazwisko. Pralinki w znanej nam obecnie formie powstały w Belgii na początku XX wieku. Największą popularnością cieszyły się wówczas czekoladki z nadzieniem waniliowym, śmietankowym, likierem cointreau oraz orzechami.

Bombonierki reklamowe wykonywane ręcznie, a te, w które zaopatrzyć można się w sklepach, znacząco się od siebie różnią. Pierwsze z nich nie zawierają w swoim składzie konserwantów, a co za tym idzie – mają znacznie krótszą datę przydatności, która wynosi około 14 dni. Wysokiej jakości pralinki mają niezwykle cienki korpusy, a konsystencja ich nadzienia nazywanego ganaszem jest bardzo płynna. Idealne czekoladki to takie, które wykonane zostały z wysokiej jakości czekolady – belgijskiej lub francuskiej, którą wytwarza się z tłuszczu kakaowego, bez dodatków roślinnych. Tego typu słodkości w swoim wnętrzu kryć mogą rozmaite nadzienia. Poza klasycznymi, jak czekoladowe czy kawowe, coraz częściej spotkać można się z tymi przygotowanymi na bazie marakui, pomarańczy czy rabarbaru.

bombonierki reklamowe produkowane są zarówno z mlecznej, jak i gorzkiej, deserowej czy białej czekolady, co sprawia, że każdy smakosz znajdzie tutaj coś dla siebie. Pralinki różnić mogą się od siebie także kształtem.